Operacja plastyczna korekcji nosa

Admin
Posted in korekcja nosa

Korekty nosa stanowią   jedne z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych. Mimo tego, nim podejmiemy decyzję o wykonaniu takowej, należy pod uwagę wziąć wszystkie plusy oraz minusy takiego rozwiązania. Tym bardziej, że to, co widziane często w mediach nie ukazuje szczegółów, jakie wiążą się z wykonaniem operacji, okresem rekonwalescencji, możliwymi powikłaniami oraz niedogodnościami, z jakimi musi zmierzyć się każdy pacjent.

Jak wygląda operacja?

Standardowo korekcja nosa trwa do około 3 godzin i wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Przebiega ona  w kilku etapach. Najpierw podawane jest znieczulenie przez anestezjologa. Wewnątrz nosa wykonane zostaje nacięcie, dzięki któremu chirurg uzyskuje dostęp do tkanek miękkich oraz części twardych nosa. Kolejno dokonuje się usunięcia chrząstek, a następnie złamania kości nosa poprzez użycie specjalnego dłuta chirurgicznego. Po ukształtowaniu nowej struktury nosa chirurg dokonuje zszycia ran i umieszczenia w środku nosa setonów.

Setony to sączki wykonane z gazy opatrunkowej, które zapobiegają nadmiernemu krwawieniu. Na zewnątrz zakłada się specjalną szynę gipsową, która utrwala nowy kształt nosa, a ponadto chroni go przed urazami.

Rekonwalescencja po operacji plastycznej nosa

To na co musi nastawić się każdy z pacjentów, to utrzymanie setonów w środku nosa przez dobę. Gips natomiast zdejmowany jest po około 10 dobach od operacji. Pobyt w szpitalu zwykle trwa około doby bądź dwóch, jeśli nie pojawiają się żadne komplikacje. Przez 2 tygodnie od momentu operacji plastycznej nosa wokół oczu utrzymują się obrzęki oraz siniaki.

Pełny efekt można zobaczyć po około 6 miesiącach, kiedy całkowicie schodzi opuchlizna. W tym czasie należy unikać wysiłku fizycznego, ponieważ łatwo o urazy, które mogą zniweczyć kosztowną i trudną operację. Więcej szczegółów na temat tego zabiegu znajdziesz np. na drdebski.pl/nos

Odwiedź także:

https://chirurgiaplastycznawarszawa.tumblr.com/

https://operacjeplastycznewarszawa.weebly.com/

Turystyka medyczna w Polsce

Admin
Posted in Uncategorized

Witamy po przerwie w funkcjonowaniu Naszej strony. Już wkrótce wznowimy działaność i będziemy Państwu przedstawiać dogłębnie temat turystyki medycznej w Polsce i zagranicą. Jesli mieszkają Państwo za granicą to najlepszym krajem na przeprowadzenie zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej jest właśnie Polska. Jesli zarabiają Państwo w Euro, Funtach czy Dolarach to właśnie w Polsce można przeprowadzić konkretny zabieg o wiele taniej  za złotówki. Już w ciągu kilka dni przedstawimy Państwu w jakich klinikach w Polsce najlepiej to zrobić. Zapraszamy do ponownych odwiedzin za kilka dni. Do usłyszenia.